Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

NU SE PERCEP COMISIOANE DE MEDIERE PENTRU ACEST PROGRAM DE MUNCA. RESPONSABILITATI / BENEFICII: Agentia noastra desfasoara cu succes programe de munca in domeniul instalatiilor in majoritatea tarilor din Europa. Agentia noastra ofera locuri de munca in domeniul instalatiilor persoanelor interesate chiar daca nu au calificare. Insa, se cere experienta si cunoasterea limbii engleze. Principala activitate va fi montarea sistemelor de incalzire pe PELETI. Pentru asta tehnicienii trebuie sa fie implicati in urmatoarele activitati: - vizitarea spatiilor de asamblare si montare a sistemelor; - montaj de: calorifere aeroterme tevi fitinguri si a CENTRALELOR; - remedieri si decizii in reparatia produselor ce au o functionare defectuasa; - explicarea clientilor ceea ce se executa pe perioada lucrarii si a le cere acceptul pentru a executa anumite lucrari; - sa fie capabili de a cara si descarca materiale ce vor fi folosite in executia lucrarii. CONDITIILE DE LUCRU: Se lucreaza la diversi beneficiari realizandu-se instalarea si mentenanta sistemelor de incalzire pe peleti, in conditii foarte bune de calitate si siguranta. SALARIZAREA. In functie de numarul de ore lucrate lunar, se castiga intre 1200 - 1800 Lire sterline / luna. Se lucreaza minim 40 ore / saptamana. Se plateste 7 Lire sterline / ora. CAZAREA: Cazarea este pusa la dispozitie de angajator, dar platita de catre angajat. Cazarea se face de regula, in camere duble (1-2 persoane in camera ) in apropierea locului de munca. MASA: Nu este oferita gratuit. PERIOADA CONTRACTULUI de munca: Contractele de munca sunt pe o perioada de minim 12 luni si se prelungesc automat daca va doriti si dvs. acest lucru. PLECARILE LA ANGAJATORI: Plecarile se fac lunar, pe tot parcursul anului. AVANTAJELE PROGRAMULUI: a) Contract legal, pe perioada de minim 12 luni, cu posibilitate de prelungire. b) Se lucreaza de regula mai mult de 40 ore / saptamana, astfel incat media castigurilor candidatiilor nostrii care lucreaza in acest domeniu sunt de 1600 Lire sterline / luna. c) Daca aveti experienta si cunoasteti limba engleza veti putea pleca foarte repede. d) Veti putea face o cariera in domeniul instalatiilor si veti putea alege sa lucrati pe termen lung pentru angajatorul d-voastra.

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: La acest program pot aplica persoanele care: • au cunostinte de limba engleza la nivel cel putin conversational; • nu au cazier judiciar; • sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic; • este necesara experienta in instalarea si service-area centralelor termice, pe peleti sau pe lemn. • nu este obligatoriu sa aveti calificare, dar constituie avantaj. COSTURI PROGRAM: Pentru a putea sa incepi munca legal in domeniul instalatiilor, trebuie sa parcurgi urmatorii pasi si sa achiti urmatoarele tarife: A) Taxele catre agentia noastra: - Taxa de procesare a dosarului : 550 RON – se plateste la semnarea contractului de mediere. - Taxa de mediere: NU SE PERCEPE NICIO TAXA DE MEDIERE - COST 0. B) Biletul de avion din Romania in ANGLIA se plateste de catre candidat. C) Alte costuri suportate de candidat: - Bani de buzunar pe perioada asteptarii primului salariu.