Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Workfinder este un site de recrutare lansat recent pe piata in Romania. Site-ul se dezvolta incontinuu iar noi ne marim echipa si cautam o colega. Candidatul ideal ar trebui sa fie o persoana tanara, dinamica si care doreste sa avanseze in cariera. Cerinte: • Experienta in relatii clienti (telesales, call center, telemarketing) – minim 6 luni; • Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office; • Puternic simt al obiectivelor si bun negociator; • Excelente abilitati de comunicare si orientare catre client; • Atitudine pozitiva, entusiasm, persuasiune si proactivitate; • Punctualitate si abilitatea de a face mai multe activitati in acelasi timp; • Abilitati de solutionare a problemelor; • Dictie, voce placuta; • Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (domeniul economic reprezinta un avantaj) • Limba engleza – nivel mediu/avansat. Principalele responsabilitati vor fi sa: • Contacteze clientii din portofoliu pentru a le oferi informatii despre produsele si serviciile companiei, pentru a le prezenta promotiile in desfasurare, ofertele speciale de care beneficiaza si pentru a vinde prin intermediul telefonului produsele companiei; • Se documenteze, identifice noi potentialii clienti si sa promoveze prin telefon serviciile companiei; • Elaboreze ofertele si sa stabileasca strategia de vanzare; • Urmareasca concretizarea proiectelor si derularea contractelor; • Monitorizeze permanent si sa actualizeze baza de clienti; Beneficii: • Salariu motivant in functie de performante; • Oportunitatea de a lucra si dezvolta noi cunostine intr-un mediu profesional; • Un mediu placut alaturi de o echipa tanara si dinamica.

Cerinte

• Experienta in relatii clienti (telesales, call center, telemarketing) – minim 6 luni; • Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office; • Puternic simt al obiectivelor si bun negociator; • Excelente abilitati de comunicare si orientare catre client; • Atitudine pozitiva, entusiasm, persuasiune si proactivitate; • Punctualitate si abilitatea de a face mai multe activitati in acelasi timp; • Abilitati de solutionare a problemelor; • Dictie, voce placuta; • Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (domeniul economic reprezinta un avantaj) • Limba engleza – nivel mediu/avansat.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate