Detalii loc de munca

Descrierea jobului

In cadrul echipei noastre de profesionisti, ocupand pozitia de Traducator sau Revizor Lingvistic, veti fi responsabil de: Traducator Realizarea de traduceri din diverse domenii - juridic, economic, tehnic, medical, automotive etc; Respectarea cu strictete a procedurilor de lucru interne; Realizarea obiectivelor lunare; Implicarea in activitati de echipa; Revizor Lingvistic Verificarea/revizuirea/corectarea textelor traduse de traducatori; Asigurarea unei calitati ridicate pentru proiectele revizuite; Aplicarea procedurii de lucru interne; Respectarea cu strictete a termenelor de predare.

Cerinte

Experienta relevanta in domeniul traducerilor sau al reviziei lingvistice minim 1 an; Experienta pe un post similar, traducator sau revizor lingvistic, constituie un avantaj; Capacitate ridicata de concentrare si interes pentru profesia de Traducator si Revizor; Orientare spre indeplinirea obiectivelor; Atentie la detalii, ambitie si dorinta de a progresa; Pasiune si interes pentru acest domeniu; Persoane motivate de performanta si interesate de dezvoltarea profesionala pe termen lung; Atitudine proactiva si implicare. Cunostinte avansate de MS Office Cunoasterea CAT Tools constituie un avantaj OFERTA/BENEFICII Pachet financiar care include salariu si prime; Oportunitatea de a participa la training-uri de dezvoltare profesionala; Oportunitatea de a lucra cu programe specializate in domeniul traducerilor; Desfasurarea activitatii alaturi de o echipa tanara, intr-un mediu de lucru dinamic si orientat catre profesionalism Oportunitatea de a lucra intr-un mediu de lucru in care initiativa, inovatiile si implicarea sunt incurajate si apreciate.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate