Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Programul este special creat pentru toti cei care isi doresc o cariera in domeniul hotelier, si nu numai. UK Work and English Programme este un program compus special creat pentru a te ajuta sa-ti dezvolti aptitudinile profesionale, sa iti faci experienta, si de ce nu, sa castigi bani. Cursul este format din 14 saptamani cursuri in Londra ce au ca scop imbunatarirea nivelului de engleza, aprofundarea aptitudinilor profesionale. La sfarsitul programului ai posibilitatea de a da un examen pentru Certificatul Edexcel - certificat recunoscut international. Saptamanile de practica au ca scop dezvoltarea abilitatilor profesionale ale participantilor, dar si imbunatatirea experientei in domeniul hotelier din Marea Britanie. Important!!! Perioada practicii este platita cu 5,93 GBP /ora , in general , job-urile sunt cu norma intreaga ( 40 ore/ saptamana). Benficile oferite de program: * salariu 5.93 £ pe ora; * de obicei job-rile sunt cu norma intreaga - 40 ore pe saptamana; * 16 saptamani practica platita in domeniul hotelier din Marea Britanie; * certificatul international Edexcel Work Experience; * obtinerea Yellow Card-ului emis de Home Office; * o referinta scrisa de la locul de munca ( la cerere ); Structura curs: * 14 saptamani cursuri + 16 saptamani practica platita;

Cerinte

Conditii participare: * ai varsta cuprinsa intre 18-30 ani; * sti engleza la un nivel intermediar; * esti flexbil la cerintele job-ului. Job-urile oferite sunt in principal chelner, barman, ajutor bucatar, bucatar, camerista etc. Experienta in domeniu constituie un avantaj.