Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HKH Europe Consulting este o agentie romaneasca de consultanta in munca cu director german si se ocupa cu selectia de forta de munca romaneasca la cererea angajatorilor vest-europeni, in mod special germani si austrieci. HKH Europe Consulting este inregisrata la registrului comertului sub numarul J22/1394/2012, cod unic de inregisrare RO30569181. Conditii de munca: - se lucreaza ca persoana fizica autorizata ("Gewerbe"- selbstaendig). - cazare (camera proprie mobilata), masa asigurata. Contractul incepe pe data de 11.07.13. persoana de ingrijit este un barbat nascut in anul 1931, locuieste cu sotia intr-o casa la tara, este imobilizat la pat, are sonda urinara, poate raspunde cu da si nu, trebuie hranit, nu este agresiv, are nevoie de ingrijire corporala, gatit, menaj. Salariu este 45 euro pe zi, minus 157 euro pe luna asigurarile obligatorii, familia plateste in numerad Dvs. in mana direct, contractul este pe minim o luna, posibilitate termen indelungat si se anuleaza automat in cazul decesului persoanei de ingrijit. - contract pe perioad minim 1 luna, cu posibiliate schimb la cerere, trebuie sa ne anuntati cu minim 14 zile inainte cand doriti schimbul, costurile de transport le suportati Dvs. din proprii bani. - comision 300 euro (se platesc o singura data chiar daca veti primi mai multe contracte de munca prin agentia noastra) comisionul acopera prelucrare dosar, costurile de traduceri, inregistrare "Gewerbe"= echivalentul a PFA in Romania, si contractul de munca cu familia .

Cerinte

Cerinte pentru post ingrijire batrani Austria: - limba germana nivel mediu, avansat. - disponibilitate imediata. Acte necesare pentru incheiere contract: - c.v. complet. - foto profil (tip buletin) si foto in intregime. - diplome, recomandari dupa caz. - cazier judiciar valabil. - c.i. scanata. - contract intermediere completat si semnat de mana (il trimit la cerere). - formular atribuire creante completat si semnat (il trimit la cerere). - adeverinta medicala medic de familie apt pentru munca.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Scoala generala