Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HKH Europe Consulting seecteaza ingrijitoare la domiciliu Austria. Persoana de ingrijit este o doamna, locuieste singura la casa in orasul Heidenreichstein, este mobila cu ajutorul ingrijitorului, poarta scutec pentru urina, usor dementa si depresiva, plata este 45 euro/zi minus asigurari, contract pe termen nelimitat, magazin de alimente la 300m de casa,incalzire prin centrala, nu are animale. Data incepere contract imediat. Conditii munca in Austria: - se lucreaza cu Gewerbe- selbstaendig, echivalent PFA in Romania. - familia plateste salariul Dvs. in numerar, sau la cerere in cont, in ultima zi a lunii pentru zilele lucrate. Contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia (pauza sau schimb la cererea ingrijitorului). - plata este 40 euro/zi cazuri usoare, 45euro/zi cazuri mai grele, minus asigurari (asigurarile obligatorii in Austria sunt de sanatate, de pensie si de accident in total 157 euro/luna in primii 3 ani de Gewerbe, 191 euro/luna dupa 3 ani). - cost inregistrare Gewerbe (necesar doar daca nu aveti Gewerbe) 105 euro (pot fi platiti din primul salariu si se platesc o singura data). - drumul nu se deconteaza.

Cerinte

Conditii selectie loc de munca ingrijitor la domiciliu Austria: - limba germana mediu-conversational. - pentru acest caz cautam doamna nefumatoare. - experienta in ingrijire persoane (poate fi si in familie) sau studii in domeniul ingrijire. Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni (daca aveti Gewerbe putem renunta la cazier si adeverinta medicala). - adeverinta medicala. - act identitate scanat (preferabil C.I.). - C.V. complet. - fotografie. - diplome , calificari, recomandari scanate.