Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HKH Europe Consulting selecteaza urgent ingrijitoare la domiciliu pentru o doamna, usor dementa, vede rau si aude rau,perfect mobila (merge singura), anunta cand merge la tualeta, locuieste cu sotul in orasul Gmund (granita cu Cehia), sotul nu necesita ingrijire. Data incepere contract imediat, plata 40 euro/zi minus asigurari (aveti mai jos clarificarile necesare). Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni (daca aveti Gewerbe putem renunta la cazier si adeverinta medicala). - adeverinta medicala. - act identitate scanat. - C.V. complet. - fotografie. - contract de intermediere (il trimit la cerer). - diplome , calificari scanate dupa caz. Conditii munca in Austria: - se lucreaza cu Gewerbe- selbstaendig, echivalent PFA in Romania, ceea ce insemna ca veti fi angajata directa a familiei si nu a unei firme, familia plateste Dvs. direct in mana in ultima zi a lunii calendaristice zilele lucrate. Contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia, (este posibil ca familia sa prefere schimb la luna sau la doua luni, se discuta de la caz la caz in functie de disponibilitatea Dvs. si a familiei), contractul de munca se anuleaza in cazul mortii pacientului. - plata este 40 euro/zi cazuri persoane mobile, minus asigurari, 45 euro/zi cazuri persoane imobilizate. Asigurarile obligatorii in Austria sunt de sanatate, de pensie si de accident, in total 157 euro/ luna in primii 3 ani de Gewerbe, 191 euro/luna peste 3 ani de Gewerbe. Asigurarile se platesc de 4 ori/an cumulate lunile lucrate. - comisionul 100 euro se platesc in momentul acceptarii unui loc de munca (sau 150 euro din primul salariu) si apoi 50 euro/luna lucrata. - drumul nu se deconteaza. Actele pe care le primiti Dvs. de la noi inainte de a pleca din Roamnia sunt: model contract munca pe care il veti semna cu familia, fisa persoanei de ingrijit, imputernicire pentru inregistrare Gewerbe (daca este cazul), Chekliste- prevede actele necesare, formular inregistrare domiciliu secundar Austria, document ce descrie modul in care va desfasurati activitatea in Austria ca ingrijitor la domiciliu.

Cerinte

Conditii selectie loc de munca ingrijitor la domiciliu Austria: - limba germana mediu-conversational. - experienta in ingrijire persoane (poate fi si in familie) sau studii in domeniul medical. Disponibilitate imediata.