Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HKH Europe Consulting este o agentie romaneasca de consultanta in munca cu director german si se ocupa cu selectia de personal in domeniul igrijire la domiciliu pentru Austria. Oferim forme de munca legale si solutii pentru probleme in munca. HKH Europe Consulting este inregistrata la registrului comertului sub numarul J22/1394/2012, cod unic de inregistrare RO30569181. Cautam urgent barbat cu experienta in ingrijire pentru doi batrani in Austria (sot, sotie) el bolnav de dementa foarte agitat, ea in coma hranita artificial, plata 50 euro/zi minus asigurari, contract pe termen nelimitat (minim 2 luni), data incepere munca imediat. Conditii munca in Austria: - se lucreaza cu Gewerbe- selbstaendig, echivalent PFA in Romania. - familia plateste salariul Dvs. in numerar, sau la cerere in cont, in ultima zi a lunii pentru zilele lucrate. - Contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia (pauza sau schimb la cererea ingrijitorului). - plata este 50 euro/zi minus asigurari (asigurarile obligatorii in Austria sunt de sanatate, de pensie si de accident in total 157 euro/luna calendaristica in primii 3 ani de Gewerbe, 191 euro/luna calensdaristica peste 3 ani). Asigurarile obligatorii se platesc de 4 ori /an cumulate lunile lucrate. -pentru persoanele care nu detin Gewerbe inregistrarea costa 105 euro si pot f platiti din primul salariu. - comisionul 300euro/an. - drumul nu se deconteaza.

Cerinte

- limba germana mediu-conversational. - experienta in ingrijire persoane sau calificare in domeniul. Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni (daca aveti Gewerbe putem renunta la cazier si adeverinta medicala si ne trimiteti ecardul scanat sau Gewerbe Anmeldung scanat). - adeverinta medicala. - certificate de casatorie (daca este cazul). - act identitate scanat (preferabil C.I.). - C.V. complet (mentionati toate experientele in munca). - fotografie. - contract de intermediere (il trimit la cerere). - diplome , calificari, recomandari scanate (dupa caz).

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala