Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Job Connect, companie de consultanţă şi recrutare de personal, caută în Constanţa un reprezentant de vânzări pentru un client multinaţional care comercializează produse electrice. Produsele comercializate acoperă următoarele segmente: elemente de conexiune; scule; elemente de fixare; materiale termocontractabile; aparataj; iluminat; echipamente de distribuţie; echipamente de automatizări industriale; aparate de măsură; accesorii. Activitatea va cuprinde: - căutarea şi analiza noilor pieţe de desfacere; - preluarea comenzilor şi transmiterea către firmă; - contact permanent cu clienţii; - prezentarea noilor produse; - executarea sarcinilor primite de la administrator; - informarea conducerii despre tot ce se întîmplă pe piaţă (parteneri – concurenţi); - urmărirea şi încasarea datoriilor de la clienţi; - trimiterea la timp a rapoartelor cerute de conducere (săptămânal); - prezenţa şi buna pregătire la şedinţele lunare. Reprezentantul de vânzări va primi: - salariu de bază, negociabil în funcţie de experienţă; - comision din vânzări; - smartphone; - maşină de serviciu; - training-uri pe produse.

Cerinte

Sunteţi persoana potrivită pentru acest post dacă aveţi: - studii liceale/ superioare în domeniul electric; - experienţă în domeniul electric (obligatoriu) şi experienţă în vânzări directe (obligatoriu); - experienţă în domeniul vânzării de produse electrice – ideal; - permis de conducere categoria B.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala