Detalii loc de munca

Descrierea jobului

COMPANII de produse COSMETICE din ANGLIA, selecteaza URGENT AGENTI VANZARI pentru diverse MALL-uri din Londra. Candidatii selectati vor lucra prin rotatie in toate unitatile de vanzare londoneze ale companiei. Ce presupune o astfel de pozitie? -Stabilirea unei relatii si comunicarea cu clientii, realizarea de prezentari ale produselor comercializate de companie; -Consilierea clientilor cu privire la alegerea produselor care li se potrivesc cel mai bine; -Vanzarea produselor cosmetice de top comercializate de catre magazin; -Incasarea banilor de la clienti pentru vanzarea produselor; -Indeplinirea targhetelor de vanzare cerute de firma, precum si alte activitati cerute de catre angajator. Castig: -Prin natura acestei pozitii, venitul castigat lunar este obtinut pe baza de comision, in valoare de 20-30% din vanzarile realizate. -In perioada de acomodare – de 2 saptamani, compania remunereaza agentul aflat in trainig cu 150 lire sterline/saptamana + 5% comision din vanzari; -Din a treia saptamana, agentul va fi platit in baza comisonului de vanzari. -Agentii foarte buni primesc din partea companiei bonusuri financiare.

Cerinte

Avand in vedere specificul activitatilor prezentate mai sus, pentru acest program pot aplica persoanele care: • au bune abilitati de comunicare in limba engleza; • au disponibilitatea de a invata, deoarece se ofera training (experienta in domeniu nu este o conditie eliminatorie); • au incredere in propriile forte si dorinta de a-si insusi tehnicile de vanzare propuse de companie; • sunt persoane prietenoase si foarte devotate in munca; • nu au cazier judiciar; • sunt clinic sanatoase, atat fizic cat si psihic. COSTURILE ACESTUI PROGRAM: A) Taxele catre agentia EUROPRORECRUIT se platesc in doua rate astfel: - Taxa de procesare a dosarului si verificare eligibilitate: 360 RON – se plateste la semnarea contractului de mediere. - Taxa de mediere : In functie de momentul pe care il doritii pentru plata acestui comision, alegeti una din variantele de mai jos care vi se potriveste: •375 Lire Sterline – Daca se opteaza pentru plata la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program. •450 Lire Sterline - Daca se opteaza pentru plata la semnarea contractului comercial, inainte de plecarea din tara. •600 Lire Sterline - Daca se opteaza pentru plata din primul castig. •750 Lire Sterline - Daca se opteaza pentru plata in 3 rate lunare, din castigul lunar, cate 250 Lire Sterline / luna. C) Bilet avion Romania – Anglia: ~ 200 – 250 Euro (in fct. de perioada plecarii).

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala