Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Titlu job: Tehnician Veterinar – ferma porcine Descriere job: Veti efectua activitati intr-o ferma de porci cu loturi de cereal adiacente. Este vorba despre lucrul in echipa, legat de partea de reproducere si de natalitate a porcinelor. Contractul este de 6 luni, cu posibilitatea de prelungire. Locatia: FRANTA, La Rouxiere Presupune: -verificarea originii genetice sau geografice a animaleleor si identificarea acestora in functie de tatuaj; -prelevarae probelor reproducatoare de la vieri si analizarea lor in conditii de laborator; -inseminarea artificiala sau naturala a scroafelor; -stabilirea conditiei de sanatate si a stadiului de gestatie a animalului precum si aplicarea tratamentelor preventive sau curative; -asistarea animalelor la fatare si aplicarea primului ajutor nou-nascutilor; -castrarea, amputarea cozilor si a dintilor purceilor si intarcarea lor; -inregistrarea informatiilor in documente (data sosirii sau data nasterii animalelor, controlul performantei ); -utilizarea echipamentelor de siguranta; -cunostinte de patologie animaliera; -proceduri de curatenie si dezinfectie; -cunoasterea normelor de mediu; -cunosterea tehnicilor de crestere, de abordare si de manipulare a animalelor.

Cerinte

Cerinte: -Certificat de technician veterinary, BAC si liceu de specialitate; -Experienta relevanta de minim 1 an in domeniu in interiorul/exteriorul tarii; -Limba franceza constituie un avantaj, -Seriozitate si responsabilitate. Oferim: Salarizare: intre 700 euro/luna; -cazare gratuita -platim asigurare medicala. Contact: Persoanele interesate vor trimite pe adresa de email un CV cu poza in format europass.