Detalii loc de munca

Descrierea jobului

WORKCENTER iti ofera un job de Web Designer. Daca raspunzi cerintelor, suntem nerabdatori sa iti vedem portofoliul WOW impreuna cu CV-ul. -realizarea designului paginilor web; -crearea logo-ului, cartilor de vizita si personalizarea plicurilor, documentelor etc.; -realizarea designului pentru bannere, brosuri, pliante si roll-up-uri; -lucrul in HTML si CSS; -propunerea si implementarea de concepte noi legate de designul web; -redactarea si editarea continutului paginii web; -crearea de modele web care includ interfata fizica si logica si realizarea specificatiilor tehnice in planurile designului paginii web; -testarea functionalitatii paginii web; -identificarea neregulilor paginii web si remedierea lor.

Cerinte

-CUNOSTINTE AVANSATE DE LIMBA ENGLEZA; -cunostinte la nivel avansat de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, InDesign si grafica vectoriala; -cunostinte medii de HTML si Adobe Dreamweaver; -notiuni de marketing si publicitate indoor si outdoor; -creativitate si spirit de initiativa; -comunicare excelenta in grupul de lucru. Beneficii: -salarizarea este negociabila in functie de experienta profesionala; -posibilitati de avansare; -mediu de lucru profesionist. Unul din consultantii nostri in recrutare va lua legatura cu tine! Fii cu ochii pe noi!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate