Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza WEB DESIGNER in Bucuresti: -prelucrarea imaginilor; -crearea KIT-urilor de identitate (logo, carti de vizita, foi cu antet, plicuri etc.); -realizarea designului paginilor web; -realizarea designului pentru bannere, newslettere, sectiuni noi ale site-ului; -realizarea designului pentru afise, pliante, brosuri, roll-up-uri; -HTML si CSS pentru newslettere si site-uri; -realizarea de logo-uri; -branding si rebranding; -propunerea si implementarea de noi concepte de design; -dezvoltarea website-urilor si imbunatatirea designului celor existente.

Cerinte

-CUNOSTINTE DE LIMBA ENGLEZA LA NIVEL AVANSAT; -cunostinte avansate de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator/Corel Draw Adobe, InDesign, grafica vectoriala; -cunostinte medii de Adobe Dreamweaver, HTML/CSS; -notiuni de compozitie, cromatica, desen; -sa cunoasca sistemele de publicitate indoor si outdoor; -capacitatea de a lucra conform specificatiilor unui manual de identitate vizuala-avantaj. Beneficii: -salariu: peste 3000 RON/luna brut; -posibilitati de avansare profesionala; -mediu de lucru profesionist. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.