Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal trebuie sa ai cunostinte foarte bune de Adobe Photoshop sau Fireworks – de preferat Photoshop Un program vectorial: Adobe Illustrator ,Corel Dreamweaver XHTML, CSS Cunostinte ce constituie un avantaj experienta in implementarea de XHTML/CSS in Wordpress sau alte CMS-uri capacitate de a lucra in echipa dorinta de a lucra la nivel profesionist si de a fi recompensat corespunzator Oferta (bonusuri, beneficii) salariu atractiv cu perioada initiala de proba. Perioda de proba este platita. extra, bonusuri per proiect dupa primele luni de activitate program flexibil pentru studenti oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica cu o experienta de peste 6 ani si de a participa activ la dezvoltarea companiei intr-unul din sediile noastre situate in Bacau sau Iasi

Cerinte

Responsabilitati Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor WEB Realizeaza bannere simple sau rich-media Realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul) Modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala Comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora Cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate Cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS, Javascript, PHP Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe InDesign, Adobe Flash. Minim 1 an experienta Portofoliu de lucrari Limba engleza (mediu-avansat) Creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii Respectarea termenelor limita