Detalii loc de munca

Descrierea jobului

WEB DEVELOPER responsabil cu: • analiza, proiectarea si dezvoltarea de website-uri si aplicatii web complex; • investigarea erorilor tehnice/functionale si generarea de solutii adecvate; • documentarea codului scris. Oferta (bonusuri, beneficii): • salariu atractiv cu perioada initiala de proba; • extrabonusuri per proiect dupa primele luni de activitate; • oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica cu o experienta de peste 6 ani si de a participa activ la dezvoltarea companiei intr-unul din sediile noastre situate in Bacau sau Iasi; • program flexibil pentru studenti.

Cerinte

experienta de minim 1 an (3 ani pentru seniori) dovedita prin portofoliu; • PHP, MySQL, HTML, CSS, Jquery Javascript, XML; • avantaj: experienta lucrului cu Actionscript si CMS(Worpress, Joomla, Drupal); • familiar cu tehnici de optimizare pentru motoarele de cautare, constituie avantaj experienta AJAX; • capacitate de a studia si lucra atat in mod independent, cat si in echipa; • dorinta de a lucra la nivel profesionist si de a fi recompensat corespunzator Interviu Online: 1. Care este cel mai recent proiect realizat? 2. Care este cel mai complex proiect de pe care l-ati realizat sau la care ati participat? 3. Notati de la 1 la 10 cunostintele dvs in domeniul: a) Web (HTML&CSS coding) b) Flash & Actionscript c) Programare PHP/ integrare cu CMS-uri 4. Care este salariul lunar pe care il doriti pentru 8 ore de munca/5 zile pe saptamana? 5. Inainte de un eventual interviu va trebuie sa treceti un test si acesta consta in integrarea unui layout(homepage) intr-un CMS sau Framework la alegere. Sunteti de acord sa faceti acest test?