Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Te vrem in echipa noastra! European Advertising Networking - cautam o persoana care sa ne ajute cu dezvoltarea proiectelor noastre, conceperea, optimizarea si administrarea unor site-uri web. Se cer: Cunostinte avansate de dezvoltare web(HTML, PHP, CSS, Java Script, Ajax). Cunostinte platforme de tip eCommerce. Cunostinte in webdesign Cunostinte de networking. Abilitati de comunicare, planificare si organizare. Creativitate, initiativa, perseverenta. Experienta constituie un avantaj. Se ofera: Pachet salarial motivant. Mediu de lucru atractiv.

Cerinte

Atributii: Lucru individual sau in echipa la dezvoltarea si administrarea de proiecte noi - pagini si aplicatii web. Intretinerea si dezvoltarea proiectelor: modificari, optimizari de cod, implementare de cerinte suplimentare. Optimizare SEO a site-urilor companiei (on-site si off-site, link building) Dezvoltarea de campanii si strategii de marketing pentru promovarea pe diferite canale ale brandului, website-ului si produselor companiei. Generarea de rapoarte SEO. Testarea si verificarea continutului web conform regulilor de optimizare pentru motoare de cautare. Asigurarea suportului de marketing in scopul atingerii obiectivelor de vanzari si realizarea cercetarilor de piata si de evaluare a concurentei. Mentenanta website-urilor (pagini, continut, idei noi).