Detalii loc de munca

Descrierea jobului

* Work & Travel Grecia si Cipru este un program destinat studentilor si tinerilor, din Romania, cu sau fara experienta, care pot obtine un job pentru o perioada de minim 3 luni si maxim 7 luni, in hoteluri si resorturi de 4-5 stele din Grecia si Cipru * Conditiile de participare sunt minime si anume sa cunosti limba engleza la nivel conversational, sa ai dorinta de a lucra si a pretrece in acelasi timp o vacanta in insulele din Grecia sau Cipru, sa fii motivat si disponibil. * Inscriindu-va beneficiati de urmatoarele: 1. Job garantat - asigurat prin contract de internship/ munca in hoteluri si resorturi de 4,5 stele 2. Un salariu minim garantat de 500 EUR/ luna, cu posibilitatea de a va intregi veniturile efectuand ore suplimentare, prin tipsuri sau alte beneficii 3. Cazare si 3 mese/zi asigurate de catre angajator 4. Formare profesionala la locul de munca 5. Oportunitatea de ati face prieteni noi si a te distra pe toata perioada verii 6. Scrisoare de recomandare primita de la angajator la sfarsitul contractului 7. In cazul in care nu aveti experienta in domeniul ospitalitatii/hotelier aveti sansa de a va incepe cariera de aici! 8. Poti pleca impreuna cu prietenii tai! Inscrieti-va si veti fi plasati in cadrul aceluiasi hotel/resort. Joburile disponibile sunt in domeniul ospitalier/hotelier. Studentii si tinerii care isi doresc sa lucreze vor putea ocupa unul din urmatoarele posturi: * Waiter/Waitress * Bar Assistant/Bartender * Cook Assistant (Ajutor de bucatar) sau Kitchen help * Bell boy/Groom * Chambermaids * Receptionists/Assistant Reception * Pool attendants * Handyman/Cleaners Salariul minim garantat este de 500 EUR, pentru un program de lucru de 8 ore/zi, 6 zile/saptamana Aveti posibilitatea de a va intregi veniturile efectuand ore suplimentare, prin tipsuri pe care le poate obtine si alte beneficii

Cerinte

* varsta cuprinsa intre 18 - 30 ani * cunoasterea limbii engleze la nivel conversational este obligatoriu, iar un avantaj il reprezinta cunoasterea altor limbi straine precum franceza, germana, rusa, dar si alte limbi straine de circulatie internationala * studenti profil turism sau alte profiluri, in orice an de studiu * non-studenti, cu sau fara experienta in domeniu hotelier * clinic apt de munca * fara cazier