Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Programul Work and Travel Grecia este dedicat studentilor din facultati de stat sau particulare (intre 18-30 de ani) cat si celor inscrisi la master sau doctorat, care se pot bucura de o perioada de practica profesionala (internship) si de cunoastere a culturii si traditiei grecesti imbinata cu o bine meritata vacanta in zonele turistice lucrand in cadrul hotelurilor si restaurantelor din Grecia si in special insulele grecesti. Posturile puse la dispozitie sunt atat pentru studenti cu sau fara experienta de munca hoteliera cat si pentru personal calificat in acest domeniu dupa cum urmeaza: cook A, cook B, commis chef, receptionist, spa therapist, waiter/waitress, ass waiter/waitress, host/hostess, bell boy, animator, chambermaid. Durata de practica: 3-6 luni. Prima plecarea : 01 Aprilie 2011 (plecari sunt tot sezonul estival) Finalizarea contractului : 01-31 Octombrie 2011 Alte cheltuieli inainte de plecare : - 1 bilet de avion doar dus 100-250 Euro Plata comisionului se face astfel : - 45 Euro la inscrierea in program inainte de plecare (se pot achita oricand, iar cei care se inscriu din timp vor beneficia de cele mai bune oferte si de salariile maxime) - diferenta de 250 Euro dupa ce semnati Contractul de Munca (Job Offer-ul) emis de Angajatorul unde veti face practica pe timpul verii. Oferta (bonusuri, beneficii): Ofertele sunt de 2 feluri : 1) 400-450 Euro/luna + bonus la sfarsitul contractului de 100-250 Euro sau in loc de bonus este platit transportul de intoarcere. 2) 500 Euro/luna (fara transport) + Tipsuri (doar pentru cei care au contact direct cu clientul) + Ore suplimentare (doar daca este posibil, acestea fiind platite in plus) Salariul este NET(in mana) pentru 8-9 ore lucrate pe zi cu 1-2 zile libere pe saptamana, cazarea gratuita si 2-3 mese pe zi. Oferta doar pentru studentii la specializarea turism : 550 Euro/luna salariu + celelalte beneficii, intr-un complex de lux.

Cerinte

Cerinte: - JOB NUMAI PENTRU STUDENTI : ZI, FR sau ID. - Limba engleza cel putin conversational (mediu-avansat). - Experienta de munca nu este necesara

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate