Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutăm URGENT doamne/domnişoare care să ingrijeasca persoane invarsta in Germania. Contractul este pe o perioadă nelimitată. Se acceptă şi varianta 2 luni în Germania, 2 luni în România. Persoana este solicitata sa gateasca, sa faca curatenie, sa spele, sa ingrijeasca batrana care este imobilizata la pat. Beneficii # 600 euro net pe luna # cazare si masa gratuite # asigurare medicala platita # o zi libera pe saptamana # perfecţionarea limbii germane

Cerinte

# cunoaşterea limbii germane cel puţin la nivel mediu # nu este necesară o experienţă de muncă relevantă, sau calificare în domeniu, dar ele constituie un avantaj # doamne/domnişoare cu vârsta cuprinsă între 20 şi 55 de ani # se preferă persoanele necăsătorite şi fără copii, dispuse să stea în Germania pe o perioadă nelimitată # este necesară o stare bună de sănătate, care să permită efort fizic. Se va solicita o adeverinţă de la medicul de familie cu menţiunea “clinic sănătoasă” # cazier curat Costul programului # Costul total al programului este de 1000 lei, care se plătesc astfel: 200 lei la înscrierea în program. # 800 lei la primirea contractului