Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Programator-Operator CNC freza Heidenhain Perioada: 02 februarie – 17 aprilie 2015 (fabrica va fi inchisa in perioada 7-14 martie) Descrierea clientului: Pentru o cunoscuta firma din Franta specializata in prelucrarea pieselor pentru industria metalurgica, navala, petrol si gaze, in serie mica si unicate, cautam urgent programator-operator pe freza CNC cu sistem de operare Heidenhain.  Descriere profil Conditii salariale: incepand de la 1.450 euro net / luna Numarul de ore lucratoare/zi: 40 ore Locatia: Franta

Cerinte

Responsabilitati:  Citirea planurilor / desenelor tehnice  Montarea si prereglarea instrumentelor/uneltelor  Montarea si prereglarea pieselor pe masina  Programarea piesei facuta prin program Heidenhain  Interventia pe program pentru definitivarea conditiilor de taiere si optimizarea productivitatii  Controlul piesei in cursul productiei si piesa finita – autocontrol Cerinte  Cunoasterea limbii franceze la nivel comunicativ  Experienta 5-10 ani programare si operare pe freza CNC cu sistem de operare Heidenhain Limbi straine: franceza la nivel comunicativ Educatie: calificare in domeniu (prelucrator prin aschiere / operator CNC) Competente specifice:  Seriozitate, rigoare, asiduitate, dorinta lucrului bine facut, autonomie

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

5 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja