Detalii loc de munca

Descrierea jobului

REPREZENTANT CUSTOMER CARE SI VANZARE- SERVICII CERTIFICARE ISO Responsabilitati -Raspunde la apelurile / solicitarile primite -Ofera informatii complete si adecvate clientilor, cu privire la produsele si serviciile companiei- SERVICII DE CERTIFICARE ISO -Promovează produsele si serviciile companiei -Promovarea imaginii companiei prin atitudine, cunostinte, orientare către clienti; capacitatea de reactie la nevoile clientului. - Inregistreaza si se ocupă de solicitarile clientilor precum si de reclamatiile acestora prin instrumente specifice - Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei - Prezinta oferta de produse si servicii,consiliaza clientii in alegerea solutiei optime -Responsabil de dosarul clientului de la oferta pana la raport/certificat- urmareste termenele, ofera informatiile necesare, urmareste parcurgerea tuturor etapelor necesare obtinerii certificarii

Cerinte

-Experienta de munca in mentenanta (sevice tehnic aparatura medicala, mentenanta in industrie ) / experienta vanzari- domeniul industrie sau servicii -Engleza-scris si vorbit -MS Office (word, exel, power point, etc) -Permis de conducere- cat B -75% munca birou, 25% munca de teren- deplasari la clienti -Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, insistenta; - Cunostiinte de operare pe calculator (Windows, MS Office) -Punctualitate si abilitatea de a gestiona mai multe activitati in acelasi timp -Abilitati de comunicare -Orientarea catre client -Initiativa si siprit pro-activ - Orientare spre rezultate - Seriozitate -Integritate – respectarea promisiunilor, comportament etic in vanzari, asumarea responsabilitatilor, orientare catre client Beneficii Oferite SALARIU FIX 1.800 RON net BONUS 600 RON net - IN CAZUL IN CARE RELATIA CU CLIENTII EXISTENTI ESTE MENTINUTA INTR-UN MOD OPTIM- BONUS DE PERFORMANTA COMISION- implicare directa in procesul de vanzare- in urma semnarii comtractelor, procent din vanzari. Abonament lunar RATB In perioada de proba salariul 1.800 RON- fara comision

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja