Detalii loc de munca

Descrierea jobului

INGRIJITOR PERSOANE IN VARSTA LA DOMICILIU - FARA COMISION (LIVE IN CARE ASSISTANT) - Informatii legate de post – • Salariu de la £400 pe săptămână. • Cazare si masa asigurata gratuit. • Fara comision! - Sarcini si responsabilitati – • Ajutor oferit persoanei ingrijite in rutinele zilnice, acordarea ingrijirilor igienice. • Ajutor pentru realizarea igienei corporale (pariiala sau totala). • Participarea in activitati sociale si culturale impreuna cu persoana ingrijita. • Supravegherea starii de sanatate. • Asistarea persoanei in timpul mesei si administrarea alimentelor acestuia (hidratare și hranire). • Efectuarea cumparaturiilor. In cele mai multe cazuri folosind masina clientului. • Acordarea de ajutor pentru menaj usor in casa in care locuieste beneficiarul (maturare, aspirare, spalare si calcarea hainelor). • Pregatirea micului dejun, a pranzului si a cinei pentru client si pentru Dumneavoastra. • Acordare ajutor in problemele cotidiene: trimiterea si colectarea scrisorilor, comandarea medicamentelor, etc. - Beneficii – • Salariu competitiv. • Cazare gratuita, asigurata din prima zi. • Contract de munca, asigurare si 28 zile concediu platit/an. • Training in cadrul companiei. • Ajutor in organizarea calatoriei aplicantului, tiparirea hartii si a informatiilor legate de transportul public in Marea Britanie. • Suport telefonic in Marea Britanie si consultanta in legatura cu obtinerea NI number, inscrierea la un medic de familie (General Practitioner), deschiderea unui cont bancar. • Sprijin oferit in Romania inainte de deplasare si in Marea Britanie (din Bognor Regis) pe tot parcursul contractului de munca. • Mobilizare și transportul clientului la cumpărături, medic, etc. • Administrarea medicamentelor • Pregătirea mesei • Completarea fișei de îngrijire (Personal Care Plan)

Cerinte

- Cerinte – • Cunoasterea limbii engleze la nivel AVANSAT. • Persoana peste 25 ani. • Minim 1 an experienta in domeniul ingrijirii persoanelor in varsta. • Persoana calma cu abilitate de a ajuta alte persoane. • Motivatie puternica de a lucra in acest domeniu.

50 pozitii disponibile 37 persoane au aplicat deja