Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam programatori Java pentru partenerii nostri din Germania. Candidatul ideal: - Persoana responsabila, serioasa, cu spirit de initiativa - Cunostinte de limba engleza si/sau germana - Dezvoltare si intretinere de aplicatii pentru clientii companiei, pe baza specificatiilor primate - Estimari pe baza cerintelor clientului - Cercetare si implementare de noi tehnologii, standarde si tendinte in programare - Experienta in dezvoltarea de software Java - Studii superioare in domeniul IT sau intr-un domeniu conex - Capacitatea de a invata repede tehnologii noi

Cerinte

Candidatul ideal: - Persoana responsabila, serioasa, cu spirit de initiativa - Cunostinte de limba engleza si/sau germana - Dezvoltare si intretinere de aplicatii pentru clientii companiei, pe baza specificatiilor primate - Estimari pe baza cerintelor clientului - Cercetare si implementare de noi tehnologii, standarde si tendinte in programare - Experienta in dezvoltarea de software Java - Studii superioare in domeniul IT sau intr-un domeniu conex - Capacitatea de a invata repede tehnologii noi - Cunostinte avansate de Java (jsf, ejb, jpa, ...) - Cunostinte de C#, .NET , Php Skilluri aditionale: - Cunostinte SQL, Css 3.0, html 5.0

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

15 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja