Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma autorizata ofera asistenta de specialitate prin departamentul juridic, persoanelor care au lucrat in Israel, in vederea obtinerii documentelor necesare din Israel de la fostii angajatori, si/sau, Bituah Leumi ( Asigurarile Nationale ) , necesare completarii dosarului de pensie platibila din Israel conform Legii Nr.150 din 23.07.2012 privind ratificarea Acordului dintre România şi Statul Israel în domeniul securităţii sociale, semnat la Ierusalim la 28 februarie 2011, publicata in Monitorul Oficial nr. 548 din 06 august 2012, intrata in vigoare la data de 1 Ianuarie 2013. Potrivit acordului bilateral, persoanele care au fost asigurate atat in baza legislatiei de asigurari sociale romane, cat si in baza celei israeliene, vor primi drepturi de pensie, sub rezerva indeplinirii conditiilor legale, atat in sistemul unitar de pensii publice din Romania, cat si in sistemul de pensii din Israel, drepturi care vor fi platite pe teritoriul statului unde aceste persoane isi au domiciliul.

Cerinte

Documentele necesare obligatoriu a fi prezentate : pasaportul cu care ati lucrat in Israel ( paginile cu mentiuni de vize de munca ) , statul/le de salariu/ii, si/sau, numele exact/adresa a fostului dumneavoastra angajator.

100 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja