Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Angajam floristi cu experienta

Candidatul ideal

Cautam florist cu experienta relevanta minim 3 ani. Persoana responsabila, muncitoare, cu viteza de lucru, capacitate de adaptare la situatii sub presiune, lucru in echipa, pozitiva si cunoscatoare a florilor. Salarii intre 400 si 700 EURO. Suna la 0372 740 106 pentru a te programa la un interviu sau scrie-ne pe cariere@floridelux.ro

Cunostinte necesare:
Cunoasterea plantelor si florilor taiate
Notiuni de ingrijire a plantelor si a florilor
Pret de achizitie flori si plante, conform industrie
Sezonalitate flori si plante
Tehnica buchete pe rotund, buchete pe o parte
Tehnica aranjamente rotunde, pe inalt, curgator
Tehnica aranjamente nunti, buchete de mireasa, lumanari (diferite tipuri)
Tehnica aranjamente funerare pe burete
Cunostinte minime utilizare calculator
Abilitati de comunicare si relatii clienti
Creativitate si cunoasterea tendintelor

Materiale necesare interviu:
Referinte ultimul loc de munca
Portofoliu relevant cu lucrarile anterioare
CV complet si scrisoare recomandare

Descrierea jobului

Responsabilitati job:
Realizare buchete si aranjamente florale la comanda, conform soft de lucru intern si proceduri FlorideLux
Norma de lucru zilnica 30 de comenzi complexe si pana la 100 de unitati serie
Intretinere flori, plante si camera frigorifica
Intretinere stocuri recipiente, mentinere gestiune
Realizare necesare flori si auxiliare
Ordine si curatenie la locul de munca
Ofertari produse custom, evenimente si comenzi corporate
Studierea permanenta a website-ului, a ofertelor si a tehnicilor de lucru pentru produsele FlorideLux

Proba de lucru obligatorie:
3 zile de proba full time in atelierul floridelux, proba de lucru este platita
Test scris cunostinte floristice

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai