Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Medicis Consult, cabinet specilizat in recrutare medicala, infiintat la Paris in anul 2009, propune contracte pentru MEDICI SPECIALISTI, in regim salariat, in spitale publice sau clinici private din Franta. Pana in prezent, cabinetul nostru a intermediat peste 200 de contracte pentru medici specialisti din mai multe tari din Europa. Medicis Consult cauta 2 MEDICI RADIOLOGI pentru un spital public situat in partea de Sud-Vest a Frantei, la doar 40 mn de plajele Atlanticului. In echipa de radiologie se mai afla 5 medici. Dotarile serviciului de Radiologie: • Radiologie conventionala • Radiologie vasculara • Ecografie • Mamografie • 1 scanner multicoupes • 2 IRM 1,5 T • PACS • Salle d’angiographie coronaire Cateva cifre despre spital: • 1 195 paturi • 2 352 salariati • 6 poluri de activitate clinica Medici romani prezenti in spital. Orasul este situat la: • 130 kilomètres de Bordeaux • Bordeaux este la doar 3 H in TGV de Paris • Proximitate cu Spania situata la mai putin de 2H cu masina Se ofera: Contract de Praticien contractuel salariu de 4000 euro NET/luna + Garzile remunerate suplimentar Ajutor pentru cazare in primele luni de lucru Persoana de contact este Madalina CODICA.

Cerinte

Medic specialist in Radiologie de cel putin 3 ani Limba franceza nivel mediu sau confirmat sau disponibilitatea de a face un curs Seriozitate si interes pentru relocarea in Franta

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara Fara experienta

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja