Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

In calitate de Accountant în Veo, principalele tale misiuni vor fi: - Intocmirea şi transmiterea facturilor către clienţii societăţii, urmărind şi încasarea acestora; - Verificarea documentelor justificative primite astfel încat acestea să conţină toate elementele reglementate de legislaţia în domeniu; - Intocmirea documentelor aferente încasărilor şi plăţilor cu numerar de la sediu; - Intocmirea NIR-urilor, a bonurilor de consum şi a proceselor verbale de punere în funcţiune; - Realizarea transferului operaţiunilor bancare; - Verificarea dosarului contabil al fiecărei luni astfel încat sa conţină documentele în original, completate cu toate elementele necesare şi reglementate legal. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Candidatul ideal: Alatura-te Departamentului Financiar–Contabil, la sediul nostru din Iaşi ! Noi apreciem autonomia, spiritul organizatoric şi atenţia la detalii, iar tu vei regăsi în echipa noastră profesionalism, determinare şi solidaritate! Pentru reuşită în această misiune este nevoie de: - Studii economice, cunoştinţe contabile; - Experienţă de operare Excel ; - Cunoştințe de limba franceză (A2); - Experienţă de lucru relevantă în domeniu de minim 2 ani; - Atenţie la detalii şi la acurateţea datelor; - Plăcerea de a lucra cu cifrele şi de a gestiona diverse situaţii financiare; - Cunoaşterea programului de lucru SAP (constituie un avantaj).

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja