Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În calitate de Contabil in Veo, principalele tale misiuni vor fi: - Reconcilierea şi inchiderea conturilor lunare în conformitate cu procedurile interne şi a legislaţiei în vigoare; - Analiza principalelor conturi de bilanţ (furnizori, clienţi, trezorerie, imprumuturi, datorii către instituţii publice, salariaţi si alte organisme sociale) cu scopul de a urmări coerenta acestora şi de a justifica soldurile; - Elaborarea rapoartelor privind reconcilierea tranzacţiilor bancare; - Asigurarea suportului contabil la intocmirea lunară a contului de profit şi pierdere; - Verificarea declaraţiilor fiscale şi transmiterea sumelor de plată către departamentul de trezorerie; - Acordarea de suport asistentilor contabili în vederea înregistrării în contabilitate a documentelor justificative primare; - Asigurarea de suport managerului de proiect în vederea realizării de studii și sinteze conform necesităţilor partenerilor; - Acordarea de suport la întocmirea, actualizarea, eficientizarea procedurilor de lucru existente manifestand interes și implicare în asimilarea unor noi sarcini conform evoluţiei proiectului; Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Dacă responsabilitatea, atenţia la detalii şi spiritul organizatoric te definesc, atunci te asteptăm să te alături Departamentului Financiar - Contabil la sediul nostru din Iasi. Pentru reusita în aceasta misiune este nevoie de: - Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate; - Minim 2 ani experienţa în domeniul contabil; - Cunostinţe solide de contabilitate; - Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoasterea programului SAP reprezintă un avantaj); - Operare MS Office nivel mediu; - Limba engleză nivel avansat; - Limba franceză nivel mediu; - Initiativa şi excelente abilităţi de analiză; - Capacitatea de selecţie, clasificare şi interpretare a informaţiilor; - Buna organizare şi planificare a activităţilor; - Orientare spre indentificarea de soluţii şi capacitatea de a lucra în echipă.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja