Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

• Instalare si configurare de statii de lucru cu sisteme de operare Windows in birourile noastre din Bamberg si in alte locatii ale companiei. • Identificarea si rezolvarea problemelor tehnice aparute la retea Realizare de backup-uri la calculatoare Responsabil pentru functionarea fara probleme ale componentelor din retea cu atentie sporita la hardware. • Supravegherea si analizarea tuturor procedurilor din cadrul departamentului IT OFERTA NOASTRA • Loc de munca intr-o companie in continua crestere • Pachet salarial atractiv • Siguranta locului de munca • Posibilitati de dezvoltare si invatare • Contract de munca pe perioada nedeterminata • Suport din partea companiei in gasirea unei locuinte

Cerinte

• Studii superioare in domeniu in curs de finalizare sau finalizate sau experienta in domeniu. Cunostinte temeinice de administrare retele Windows, 7 / 8 / 10 • Cunostinte bune de networking (cursuri Cisco reprezinta un avantaj); • Instalare, configurare si mentenanta servere Windows; Cunostintele de Mobile Device Management constituie avantaj • Cunostinte de limba Germana si Engleza la nivel avansat Munca in echipa Flexibil si invovativ • Rezistent la stres • Posesor permis de conducere categoria B

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai