Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

- intretinerea si actualizarea bazei de date de furnizorii, mentinerea relatiei cu acestia; - realizarea si controlul modului de intocmire a contractelor, a listelor de preturi, a conditiilor negociate; - urmarirea respectarii termenelor de livrare de la furnizorii de produse; - urmarirea si aprovizionarea stocului de marfa (stabilirea necesarului de aprovizionare) - materie prima si accesorii necesare in procesul de productie de pe piata internationala si interna. - identificarea furnizorilor care pot livra marfa conforma, in cele mai avantajoase conditii si in termenele limita stabilite; - verificarea termenelor de livrare si informarea clientilor; - indeplinirea atributiilor administrative in cadrul departamentului comercial; Obiective de performanta : - sourcing: identificarea rapida a celui mai bun furnizor din punct de vedere al conformitatii marfurilor, seriozitatii, preturilor, termenelor de livrare, conditiilor de plata; - aprovizionare curenta: management optim al activitatii de aprovizionare din punct de vedere al asigurarii fluentei stocurilor.

Cerinte

- excelente abilitati de lucru pe calculator (Microsoft Office, Internet Explorer, etc.); - cursuri de specialitate in domeniu; - cunostinte de limba engleza la nivel mediu ; - obligatoriu experienta minim 3 ani pe un post similar: referent aprovizionare, sourcing, merchandiser; - atitudine proactiva; - initiativa; - atentie deosebita la detalii; - excelente abilitati de comunicare si negociere; - capacitate de incadrare in termene limita; - persoana dinamica si orientata spre rezultate;

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane