Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În numele partenerului său, companie de Speditie din Bucuresti, societatea de recrutare Veco-Rom SRL caută AGENT TRANSPORT / EXPEDITOR INTERNAȚIONAL – BUCUREȘTI RESPONSABILITĂȚI * Intermediere servicii de transport, prin următoarele demersuri: * Contactarea clientului in vederea preluării unei comenzi * Acceptarea comenzii * Introducerea sarcinii preluate de la client * Transmiterea Confirmării de Comandă * Contactarea transportatorului in vederea plasării comenzii * Introducerea comenzii plasate către furnizor Transmiterea comenzii către furnizor * Verificarea derulării comenzii * Acuratetea informațiilor introduse in sistemul de lucru informatic * Acuratețea datelor furnizate, atât către client, cât și către transportator * Gestionarea și consolidarea rețelei existente de clienți (Germania, Olanda, Belgia etc.) si transportatori. * Dezvoltarea portofoliului de clienți si transportatori. CE OFERIM • Loc de muncă plin de provocări într-o companie stabilă • Venituri corelate cu realizări (salariu fix competitiv plus bonus de performanță) • Formare profesională si posibilități reale de avansare • Lucru în echipă într-un mediu motivant. Pentru a aplica, așteptăm CV-ul Dvs, împreună cu o scurtă scrisoare de intenție pe adresa de email afisat.

Cerinte

• Cunoașterea unei limbi de circulație internațională (engleză, germană sau franceză), la nivel ridicat, scris și vorbit • Studii medii sau superioare • Comunicativ, creativ și inovativ în rezolvări • Bune abilități de comunicare și negociere • Experiența în domeniu este de preferat

4 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja