Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

În numele partenerului său, Casa de Expeditii din Bucuresti (Blvd. Timisoara, Sector 6), societatea de recrutare Veco-Rom SRL caută AGENT TRANSPORT / EXPEDITOR INTERNAȚIONAL – BUCUREȘTI RESPONSABILITĂȚI • Intermediere servicii de transport, prin următoarele demersuri:  Contactarea clientului in vederea preluării unei comenzi  Acceptarea comenzii  Introducerea sarcinii preluate de la client  Transmiterea Confirmării de Comandă  Contactarea transportatorului in vederea plasării comenzii  Introducerea comenzii plasate către furnizor  Transmiterea comenzii către furnizor  Verificarea derulării comenzii  Acuratetea informațiilor introduse in sistemul de lucru informatic  Acuratețea datelor furnizate, atât către client, cât și către transportator • Gestionarea și consolidarea rețelei existente de clienți (Germania, Olanda, Belgia etc.) si transportatori. • Dezvoltarea portofoliului de clienți si transportatori. CE OFERIM • Loc de muncă plin de provocări într-o companie stabilă • Venituri corelate cu realizări (salariu fix competitiv plus bonus de performanță) • Formare profesională si posibilități reale de avansare • Lucru în echipă într-un mediu motivant. Pentru a aplica, așteptăm CV-ul Dvs.

Cerinte

• Cunoașterea unei limbi de circulație internațională (engleză, germană sau franceză), la nivel ridicat, scris și vorbit • Studii medii sau superioare • Comunicativ, creativ și inovativ în rezolvări • Bune abilități de comunicare și negociere • Experiența în domeniu este un avantaj, dar nu este obligatorie.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai