Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Jobdistrict SRL recruteaza pentru partenerul sau din Galati 3 AGENTI VANZARI pentru urmatoarele zone: - Zona 1: Galati – Braila – Focsani – Buzau - Zona 2 : Ilfov – Bucuresti – Pitesti – Craiova – Ramnicu Valcea – Slatina - Zona 3 : Alba Iulia - Tg. Mures - Brasov – Sibiu - Deva – Sighisoara – Turda - Bistrita. Descriere job : - prospectarea si dezvoltarea piatei prin largirea portofoliului de clienti; - identificarea nevoilor de cumparare; - gestionarea, plasarea si monitorizarea comenzilor; - identificare posibilelor probleme si solutionarea acestora cu suportul superiorilor; - identificarea solutiilor si anticiparea nevoilor si oportunitatilor; - prezentarea si promovarea produselor conform politicii comerciale a firmei; - acordarea consultantei privind caracteristicile produselor si conditiilor de livrare; - realizarea obiectivelor lunare, trimestriale, anuale; - respectarea procedurilor si standardelor companiei; - intocmirea de rapoarte zilnice, lunare si anuale. Pachet salarial si alte beneficii : - salariu de baza : 2000 Lei net - bonus in functie de performanta; - 20 tichete de masa; - prime cu ocazia unor evenimente deosebite, (de Paste, de Craciun, etc.); - spor de fidelitate acordat dupa primul an de vechime; - servicii medicale pe baza de abonament la clinica Medlife; In vederea indeplinirii sarcinilor de serviciu societatea ofera masina de serviciu, telefon si laptop.

Cerinte

- Cursuri de specialitate in vanzari; - Limba engleza – nivel mediu; - Experienta in vanzari de minim 2 ani; - Abilitati si experienta in prezentarile in fata unui auditoriu de minim 20 persoane; - Bun cunoscator al tehnicilor de negociere si finalizare a vanzarii; - Cunostinte financiare necesare vanzarii ( cifra de afaceri, discount, marja, profit, interpretare P&L, etc. ); - Cunostinte de operare PC obligatorii; - Disponibilitate pentru deplasari mai mult de 50% din program; - Permis de conducere cat.B de minim 3 ani fara incidente - Lucru individual dar si in echipa ; - Curiozitate si initiativa in prospectarea pietei, identificarea nevoilor, stabilirea necesitatilor clientilor; - Abilitati de dezvoltare a relatiilor interpersonale; - Orientare catre rezultate, corectitudine, punctualitate; - Atitudine pozitiva, perseverenta, dinamica.

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai