Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Hello Hotels este un hotel tineresc, confortabil si accesibil ce va pune la dispozitie 150 de camere dispuse pe 7 etaje, practic si modern utilate cu acces la internet wireless gratuit. Hello Hotels este amplasat in imediata apropiere a Garii de Nord Bucuresti, pe Calea Grivitei 143. Este un hotel de 2 stele ce te asteapta intr-o atmosfera prietenoasa, vesela si relaxata. BUCATAR / PIZZA SI PASTE: Program de lucru: 14.00 - 22.00, 5 zile pe saptamana (de luni pana vineri). Prepara produsele respectand retetele, gramajele si procesul tehnologic. Raspunde de calitatea si aspectul produsului final destinat sevirii catre consumator, Respecta regulile de igiena si alte prevederi legale specifice bucatariei. Raspunde de respectarea normelor sanitare; BUCATAR / AJUTOR BUCATAR bufet mic dejun: Program de lucru: 06:00- 14:00, 5 zile pe saptamana (inclusiv weekenduri). Respecta retetarul, gramajele si procesului tehnologic in prepararea produselor (in special sandwich uri, salate si preparate bufet mic dejun - cald si rece); Raspunde de calitatea si aspectul produsului final destinat servirii catre consumator; Raspunde de respectarea normelor sanitare; Oferta: Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei. Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale hotelului. Posibilitate de dezvoltare profesionala si training, calificare profesionala gratuita, activitati sociale in cadrul companiei. Descrierea companiei: Continental Hotels are o traditie de peste 20 de ani pe piata turistica din Romania. Inca de la inceput obiectivele companiei au avut in vedere furnizarea de servicii hoteliere pentru segmentul turismului de afaceri. In prezent Continental Hotels este cel mai mare lant hotelier romanesc ce acopera piata de lux, business si economy, oferind, in acelasi timp, o gama completa de servicii si pentru segmentul MICE. Portofoliul Continental Hotels cuprinde urmatoarele branduri proprii: Grand Hotel Continental (*****), Continental Forum(****), Continental(***), Hello Hotels(**), Concerto Restaurant, Balkan Bistro, Mondo Restaurant, Victoria Club , Tekaffe, Prin contractul de management cu grupul Accor, Continental Hotels detine si 4 hoteluri Ibis in Romania. Orasele in care Continental Hotels este prezent sunt: Bucuresti, Arad, Oradea, Sibiu, Constanta, Tirgu Mures, Drobeta Turnu Severin si Suceava, totalizand peste 1860 de camere.

Cerinte

Candidatul ideal: - Cunoaste modul de folosire a utilajelor si ustensilelor din bucatarie si intretinerea acestora. - Seriozitate, implicare, pasiune pentru arta culinara - Interes de a colabora pe termen lung.

2 pozitii disponibile 20 persoane au aplicat deja