Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Daca esti o persoana analitică, atentă la detalii, cu o atitudine pozitivă şi spirit de echipă, te asteptăm în echipa de Audit de la sediul nostru din Bucureşti. Pentru reușita în această misiune este nevoie de o bună capacitate de a asimila volume mari de informaţii, care să fie apoi integrate în mediul intern şi extern cu scopul de a concepe strategii de succes care să schimbe regulile jocului în favoarea organizaţiei. În calitate de Analist financiar principalele tale responsabilități vor fi: Realizarea de analize financiare pentru fiecare decizie de afaceri şi oferirea de consiliere financiară acţionarilor şi celorlalte departamente (contabilitate, juridic,IT etc.); Urmărirea rezultatelor reale, comparativ cu cele estimate, emiterea de concluzii şi recomandări în scop corectiv; Asigurarea raportărilor la standarde înalte, în conformitate cu legislaţia locală şi internaţională. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Experienţă anterioară în audit/analiză financiară /analiză de riscuri financiare; Studii superioare economice, preferabil Informatică economică/cibernetică/statistică; Cunoştinţe avansate de: MS Office (Excel, Word, PowerPoint); Cunoştinţe de ERP (SAP); Limba engleză la nivel avansat; Limba franceză la nivel mediu.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja