Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Misiune: În calitate de Asistent Marketing principalele tale responsabilităţi vor fi : - Recepţionarea şi înregistrarea dosarelor de achiziţie prezentate de Asistenţii comerciali/Buyeri ; - Examinarea dosarelor în conformitate cu procedurile interne şi cu directivele superiorului ierarhic, în vederea determinării preţului de achiziţie şi de vânzare a unui lot de produse ; - Urmărirea administrativă a dosarelor (gestionarea comenzilor, validarea eşantioanelor, etc.) sub îndrumarea responsabilului de departament; - Urmărirea şi analiza statisticilor de vânzare şi de achiziţionare a produselor; - Efectuarea studiilor de piaţă. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Candidatul ideal: Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Cunoştinţe de limba franceză şi engleză la nivel avansat – minim B2; - Cunoştinţe în utilizarea programelor din pachetul Office (Excel prioritar) şi SAP; - Experienţa în domeniul economic/ comercial/ marketing; - Studii superioare în domeniul economic/ comercial – Marketing, Comerţ internaţional, Achiziţii/Logistică etc.. - Foarte bune abilităţi în a lucra cu cifre; - Acurateţe şi rigurozitate; - Foarte bune abilităţi analitice; - Bună capacitate de a învăţa un nou domeniu de competenţe; - Disponibilitate pentru formare în Franţa de minim un an de zile.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja