Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitatile si cerintele postului: - Analizeaza probele de materii prime si produse finite prin determinari complexe utilizand HPLC & HPLCM Waters & Agilent (cromatograf de lichide HPLC si cromatograf de lichide de înalta performanta; cuplat cu spectrometru de masa HPLCMS WATERS & Agilent) respectând regulile de buna practica in laborator - Analiza reziduri utilizand HPLC Waters - Cunosterea tehnicilor de laborator: cromatografie (HPLC,CSS), spectrometrie(UV-Vis,IR), polarimetru, titrator potentiometric. - Respectarea Regulilor de Buna Practica de Laborator si a Prevederilor din Regulile de Buna Practica de Fabricatie referitoare la Controlul Calitatii - Efectuarea verificarilor/calibrarilor periodice ale echipamentelor din Laborator. - Pregateste solutiile necesare pentru efectuarea analizelor; - Efectueaza inregistrari in documente/sisteme specifice in vederea emiterii buletinelor de analiza; - Efectueaza analize si participa la intocmirea documentatiei necesare validarii metodelor analitice;

Cerinte

Cerinte - Studii superioare - Facultatea de Farmacie, Chimie sau Inginerie chimica; - Experienta de lucru in laborator minim 10 ani - Experienta de lucru pe HPLC MS - Cunostinse de limba engleza -nivel avansat - Cunostinte de utilizare PC - minim nivel mediu - Experienta cu HPLC WATERS - Cunostinte GLP

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja