Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - București si altele

În calitate de Analist/a litigii, principalele tale misiuni vor fi : - colectarea informatiillor, analiza contabila si logística a dosarelor de achizitii aflate in litigiu cu furnizorii ( litigiu = neconcordanta intre comenzi si facturare) in vederea propunerii de solutii catre departamentul de Marketing pentru rezolvarea acestora. - gestionarea administrativa a litigiilor prin gasirea de acorduri amiabile cu furnizorii francezi si internationali; - gestionarea bazei de date (inregistrari de litigii, actualizarea fiselor litigiilor) si a unei casute de mail a litigiilor prin care se asigura suport cererilor diverselor departamente colaboratoare (Marketing, Achizitii, Logistica) - realizarea documentelor logistice pentru solutionarea litigiilor cerute de departamentul de Marketing - realizarea de indicatori de calitate si cantitate saptamanali si lunari pentru departamentele de Marketing, Achizitii, Logistica; - comunicare si contact direct cu departamentele Marketing, Achizitii, Transport si Logistica, Contabilitate Furnizori. Postul nu include activităṭi din domeniul juridic şi nu necesită studii sau experienṭă în acest domeniu. Beneficii: Beneficii : - Formare la nivelul companiei si internaţional ; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

Cerinte

Candidatul ideal: Cautam o persoana receptivă, comunicativă, cu inițiativă, spirit de echipă și capacitate excelenta de organizare, pentru a se alatura echipei noastre. Pentru reușita în această misiune vei avea nevoie de : - Cunoștințe bune de limbă franceză (scris, oral); -Cunostintele de limba engleza reprezinta avantaj; -Capacitate de adaptare la un mediu dinamic și intreprinzător; - Capacitate de sinteză și spirit analitic; - Cunostinṭe de utilizare pachet MS Office.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai