Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam o persoana dinamică, autonomă, cu spirit de inițiativă si motivata de sfera resurselor umane pentru a se alatura departamentului nostru de Recrutare din Chisinau. În calitate de Analist Resurse Umane-Sourcer principalele tale responsabilități vor fi: - Identificarea posibililor candidați în bazele de date puse la dispoziție, respectând toate prevederile înscrise în brief-ul primit de la cabinetul de recrutare din Franța; - Transmiterea CV-urilor selectate spre validare consultantului de recrutare din Franța, responsabil pentru procesul de recrutare; - Realizarea primului interviu telefonic cu persoanele selectate în vederea validarii informațiilor prezentate în CV și pentru prezentarea postului; - Stabilirea interviurilor pentru consultanții de recrutare din Franța și stabilirea/transmiterea agendei de lucru; - Pregătirea shortlist-urilor si a dosarelor de candidat; - Completarea și administrarea bazei de date a candidaților, asigurând acuratețea informațiilor introduse; - Îmbunătățirea procesului de recrutare prin identificarea permanentă de noi surse de recrutare; - Informarea și documentarea permanentă în ceea ce privește noile metode de recrutare (internet, forumuri, etc.). Beneficii: Beneficii : - Formare la nivelul companiei si internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial si mediu de lucru atractive.

Cerinte

Pentru reusita în această misiune este nevoie de: - Cunostințe de limba franceză la un nivel avansat – minim nivel C1; - Abilități de comunicare, analiză și prelucrare a informațiilor; - Disponibilitate de a pleca în perioade de formare în străinătate; - Cunoștințe în utilizarea programelor din pachetul Office, a site-urilor specializate de recrutare și a rețelelor de socializare în scopuri profesionale; - Spirit de echipă, seriozitate și receptivitate; - Experiența în recrutarea și selecția resurselor umane este considerată un avantaj.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja