Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

ANGLIA – ingrijire batrani,in azile sau la domiciliu. ( Fara comision de mediere ) Postul “INGRIJIRE BATRANI in MAREA BRITANIE" se recomanda tuturor persoanelor interesate, care vorbesc limba engleza ; Posturi disponibile: - Ingrijitor batrani (infirmier) / Health Care Assistant - Asistente medicale ( chiar daca nu detin PIN Number, partenerii nostrii, ajutandu-i in obtinerea acestuia,in timp ce lucreaza). Facilitatii: - Pentru Ingrijitor batrani / Heath Care Assistant: intre 350-400GBP / saptamana; - Pentru Asistente medicale: intre 400-500GBP / saptamana; Salariul, poate fi platit o data pe luna, de doua ori pe luna sau saptamanal, dupa cum va fi specificat in contract. Program de lucru intre 37,5 ore – 60 ore saptaminal cu minim 7.20-15.00 Lire sterline / ora De regula, companiile din Marea Britanie platesc remuneratia in cont bancar deschis de candidat la o banca in Marea Britanie. - 5-6 zile de lucru / saptamana - 1-2 zile libere / saptamana . -dupa interviu,plasarea se va face rapid, la compania pentru care vor presta servicii in domeniul asistentei medicale ; - candidatii vor lucra minim 35 ore / saptamana, dar de regula acestia presteaza servicii circa 70 ore pe saptamana ceea ce face sa ajunga la un castig lunar substantial,dar pot lucra si ore suplimentare platite; - candidatii vor avea parte de un stagiu de pregatire de aproximativ 3-4 zile , inainte de inceperea muncii. Posturile sunt disponibile imediat ! Plecari saptamanale. Inscriere doar cu Cv pe: E-mail: ... , in vederea recrutarii ,selectiei si programarii la interviu. Site:plecariinstrainatate.eu . Tel:..... ( Program L- V : 12- 17 )

Cerinte

Cerinte:- candidatii trebuie sa vorbeasca limba engleza la nivel conversational; - atitudine buna, personalitate placuta, harnice, competente, serioase, in forma fizica buna si flexibile. Responsabilitati: se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat,din toate punctele de vedere; Locul de amplasare:pe tot teritoriul Regatului Unit al Marii Britanii. Cazarea: este organizata de catre angajator inaintea sosirii candidatului, iar costul va fi dedus din remuneratia lunara a candidatului. Cheltuielile pentru cazare, inclusiv utilitati ,se ridica la aproximativ 60 -80 Lire / sapt. Cazarea se face in camere individuale sau duble (1-2 persoane in camera) in apropierea locului muncii. Masa:Costul cat si procurarea hranei intra in sarcina candidatului, insa majoritatea companiile din Marea Britanie ofera mesele din timpul orelor de program.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza

100 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja