Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Ești la început de drum și îți dorești o carieră în domeniul financiar-contabil? În VEO, noi credem și investim în oameni. Tot ce trebuie să faci este să ne convingi de motivația ta, cu experiența venim noi. Dacă reușești, te vom ajuta să-ți dezvolți abilitățile beneficiind de suportul unui trainer specializat din cadrul companiei, apoi te vom provoca să atingi performanța zilnic, împreună cu noi. Responsabilitătile noului coleg:  Extrase bancare : Elaborează rapoartele privind reconcilieriea tranzacțiilor bancare ( între conturile bancare și operațiunile înregistrate în contabilitate) cu ajutorul softurilor specifice, cu scopul de a detecta eventualele anomalii sau tranzacții nejustificate ;  Asigură arhivarea electronică a documentelor respectând regulile de arhivare;  Participarea la realizarea lunară a declarației de TVA  Cifra de afaceri: Analizează zilnic cifra de afaceri a societătilor care fac parte din portofoliul atribuit, pe diverse tipuri de incasări, pe baza declarațiilor zilnice de depunere în bancă a incasărilor, cu scopul de a detecta eventualele anomalii sau ecarturi; Beneficii: Ce-ți oferim : • Șansa de a învăța ABC-ul contabilității de la o echipă de profesioniști. • Oportunitatea de a fi parte dintr-un colectiv dinamic.direct implicat în proiecte cu expunere internațională. • Pachet salarial motivant.

Cerinte

Candidatul ideal: Cum ne dorim să fii: • Absolvent de studii superioare în domeniul economic-financiar/contabilitate; • Dornic să te familiarizezi cu limbă franceză; • Să ai cunoștințe de operare pachet Microsoft Office (preponderent Excel); • Organizat, Eficient, Proactiv; • Orientat spre perfecționare continuă.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai