Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Stabileste agenda si organizeaza intalniri, urmareste buna desfasurare a acestora, atat in interiorul cat si in afara companiei Trimite si primeste corespondenta (prin fax, posta, e-mail) pentru echipa de Vanzari Rezidentiale din HQ, la cerere tine evidenta acestora si intocmeste rapoartele aferente, asigura distribuirea si arhivarea lor Centralizeaza datele despre activitatea de vanzari primite de la managerii regionali, realizeaza analize, rapoarte, traduceri si prezentari cu privire la activitatea departamentului Vanzari Rezidentiale, in functie de solicitarile Managerului National Vanzari. Ofera suport departamentului cu privire la rapoarte, traduceri, prezentari etc, in functie de solicitarile si prioritatile agreate cu managerul direct. Asigura suport departamentului cu privire rezervari si organizarea de evenimente in Bucuresti sau in strainatate, precum si la evidenta, aprobarea si inregistrarea cheltuielilor cu deplasarile in interes de serviciu a angajatilor departamentului, pe baza decontului intocmit de catre cei care au efectuat deplasarea Gasirea si vizitarea locatiilor pentru diferite evenimente Coordoneaza efectiv achizitionarea articolelor de birotica, precum si a altor echipamente de birou necesare (impreuna cu receptionista), centralizeaza comenzile D2D si Retail din toate orasele in vederea revizuirii sau aprobarii de catre Managerul National Vanzari Asigura suport in relatia cu vendorii, cu privire la operatiunile necesare pentru departament (contractare servicii externalizate sau de leasing de personal, evidenta angajati externalizati, validare, inregistrare si urmarire plati aferente acestor contracte, etc.) Tine relatia cu departamentele Financiar si Resurse umane cu privire la derularea acestor contracte.

Cerinte

Negociaza si intocmeste contractele cu diferiti furnizori si asigura respectarea procedurii ce tine de contractare. Initiaza PRF-uri in aplicatia Oracle, urmareste aprobarea acestora si crearea de PO-uri. Oferirea de solutii practice acolo unde este posibil pentru a evita cheltuieli din partea companiei Setarea de conferinte telefonice pentru departamentul Vanzari Rezidentiale si transmiterea setarilor catre solicitanti Creaza si actualizeaza organigrama departamentului precum si diferite proceduri in cadrul acestuia Interactioneaza cu managerii comerciali regionali si coordonatorii de vanzari pentru a consolida si distribui toate informatiile Participa la intalniri de vanzari si relationeaza cu managerii comerciali regionali Verifica informatiile si face centralizarea rapoartelor de vanzari in intalnirile interdepartamentale precum si tinerea agendei pentru fiecare intalnire Reprezinta interesele departamentului de vanzari in negocierile cu furnizorii precum si in relatia cu toate celelalte departamente cu care interactioneaza Asigura fluxul optim de informatii cu celelalte departamente Asigura confidentialitatea informatiilor cu care lucreaza, in functie de solicitarile si restrictiile stabilite de specificul activitatii, al rapoartelor si informatiilor pe care le gestioneaza si in functie de solicitarile Managerului National Vanzari

1 pozitii disponibile 12 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai