Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Poate constitui un avantaj daca asistentul medical a lucrat la medic de familie si are insusita procedura de lucru in privinta editarii retetelor , concedii medicale,scrisori medicale, bilete de trimitere catre medicii specialisti si catre laborator de analize medicale, eliberare adeverinte, certificate medicale. Se solicita cunoasterea de catre asistentul medical a procedurilor dupa care se fac recoltari analize ( sange , urina, amigdalita,exudat) , cunoasterea procedurilor si manevrelor de acordare a primului ajutor, insusirea si stapinirea tehnicii de a face o injectie intramusculara sau intravenoasa,cutanat, subcutanat, montarea unei perfuzii,scos fire, tratamente, panasamente. Cunoasterea modului de lucru cu aparat EKG,EEG,HOLTER TENSIUNE,DEFIBRILATOR,ECHIPAMENT OXIGEN, are cunostinte necesare pentru efectuarea operatiunii de sterilizare a instrumentarului de lucru.

Cerinte

Absolvent Liceu Sanitar,Scoala Sanitara cu calificare de Asistent Medical sau absolvent de Scoala Postliceala de Asistenti Medical. Asistent medical care a lucrat intr-un cabinet de medicina de familie si cunoaste activitatea specifica desfasurata la medicina de familie: mod de completare bilete de trimitere specialisti si analize, retete, concedii medicale, adeverinte medicale, operare in interfata de lucru SIUI sau o alta interfata de lucru care este compatibila cu SIUI Nu se accepta ca mod de lucru program part-time. Orarul clinicii este de la 07:00-22:00 si se lucreaza in ture timp de o saptamana / tura dupa urmatorul program : Tura I : 07:00 - 15:30 ( 30 min pauza-masa ) Tura II : 13:30 - 22:00 ( 30 min pauza-masa ) Candidatul aplicant este rugat sa isi ia in considerare distanta pe care o are de parcurs, adresa clinicii fiind Soseaua Alexandriei nr. 144, Sector 5, Bucuresti aceasta fiind la capatul tramvaiului 32 de la Depoul Alexandria. Alte mijloace de transport din zona : troleibuz 96, Autobuz 226,302

2 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja