Detalii loc de munca

Descrierea jobului

ASISTENT PROFESOR - clinici specializate de ingrijire copii si tineri - Regatul Unit AVANTAJE - Sprijin post-plasament pe toata perioada contractului de munca - Acces la serviciul urgenta 24/7 - Cazare gratuita pe perioada trainingului, cazare pre-platita de angajator la momentul inceperii prestarii muncii si deducerea costurilor asociate din castig - Masa asigurata in timpul programului de lucru - Stagiu de training gratuit - Curs de calificare Health&Social;Care QCF level 3 - platit de angajator – finalizarea cursului este urmata de o crestere salariala substantiala - Sansa de a-ti fi platit biletul de avion, in functie de CV si impresia lasata la interviu - Acces la un plan de cariera (sanse reale de promovare) - Sprijin in vederea obtinerii NINO si a deschiderii unui cont bancar - Preluare de la aeroport - Pot fi acceptate si persoanele peste 55 de ani - Posibilitatea de a lucra ore suplimentare (Sambata, Duminica, perioada vacantei scolare) ca si Personal ingrijire copii si tineri in clinici specializate CARACTERISTICI LOC DE MUNCA - Locul desfasurarii muncii: in salile de curs de Luni pana Vineri - Sarcini: participarea la orele de studiu, observarea comportamentului copiilor/ tinerilor in timpul orelor scolare, participarea la realizarea diverselor activitati scolare si extra-scolare, sfatuirea colegilor care iau parte la formarea educationala a copilului/ tanarului, relationarea cu familia cu privire la imbunatatirea comportamentului scolarului; Sarcini optionale pentru castig suplimentar: ingrijire copii/ tineri internati in clinici medicale specializate private din UK. - Contract de munca, pe perioada nedeterminata - Castig de min. 6,70 GBP/ ora (pentru cei sub 25 de ani) si 7.20 GBP/ ora (pentru cei peste 25 de ani) - 8 GBP/ ora dupa finalizarea stagiului de pregatire - Ore suplimentare platite extra - 40 ore/ saptamana - intre 9:00 - 17:00 de Luni pana Vineri - 2 zile libere/ saptamana + vacanta profesorala de vara - 28 de zile de concediu/ an

Cerinte

PROFIL IDEAL - Se accepta femei, barbati si cupluri - Limba engleza la nivel mediu spre avansat scris si vorbit - Amabilitate si rabdare - Seriozitate - Abilitati de (auto)organizare - Comunicativitate - Dorinta de munca - Stare medicala generala buna - Experienta de lucru cu tineri cu probleme de comportament - Se accepta si acei candidati care au experienta sau calificare in urmatoarele domenii: pedagogie, psihologie, asistenta sociala, asistenta medicala. INVESTITIE - Bilet avion - Bani buzunar - Tarif mediere ZERO Iti dorim succes!

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

10 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja