Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam persoane cu o atitudine pozitiva, intelegatoare si responsabile pentru postul de Asistent medical in azile de batrani din Germania. Oferim peste 150 de locuri de munca in domeniul medical – in centrele de ingrijire din Germania. NU PERCEPEM COMISION PENTRU ACESTE POZITII! Salariu minim incepand de la 2600 euro brut - contract minim 2 an de zile - ore suplimentare/ ture de noapte platite extra - training si specializare oferite gratuit la locatie -se ofera gratuit cursuri de limba germana pana la nivelul B2 Curs oferit gratuit de limba germana pana la B1 (400 ore) în țara de origine (4 - 5 luni) - B1 Examen în țara de origine - Salariu ca infimier medical intre 1600 - 1700 Euro Brut (1200 - 1300 Euro Net) - Salariu ca asistent medical in curs intre 2200 - 2400 Brut

Cerinte

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii: -studii postliceale sanitare DUPA ANUL 2007 -experienta in domeniu -cunostinte sau nu de limba germana nivel B2 -seriozitate la locul de munca -flexibilitate

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Germana

10 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja