Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Aceste job-uri se adreseaza in general fetelor, acestea având mai multe abilități în relația cu copii. Vârsta acceptată este cuprinsa intre 18 si 27 ani. Persoanele care aleg acest tip de job, au ca atributii principale: ingrijirea copiilor familiei gazda si menajul ușor în casă. Responsabilitățile Au-Pair-ului: - De a supravegherea copiii si de a-i insoti la gradinita/scoala, de a-i hrani, de a va juca cu ei - De a face menaj usor in casa (de a sterge praful, de a da cu aspiratorul, etc) Oferta din partea angajatorilor: - Cazarea si masa sunt asigurate de familia gazda - Se lucreaza maxim 25 de ore pe saptamana, - Veti insoti familia gazda in excursiile sale - Posibilitatea obtinerii permisului de munca dupa doar un an lucrat ca si AuPair - Experienta culturala in una dintre cele mai dezvoltate tari din lume - Plecarea in maxim 2 saptamani - Pentru a va creste castigurile, va puteti gasi alte job-uri part-time in timpul liber - remunerare de minim 70 £ pe saptamana (pentru cei care nu cunosc limba engleza la nivel conversational) si maxim 120 £ pe saptamana (pentru cei care cunosc limba engleza la nivel conversational);

Cerinte

Cerințe: - Varsta acceptata: intre 18-27 ani - Persoana necasatorita, fara copii - Sa nu mai fi lucrat ca Au Pair in UK - Experienta in ingrijirea copiilor constituie un avantaj semnificativ - Persoana calda, rabdatoare - Placerea si deschiderea de a lucra cu copii - Este necesara cunoasterea limbii engleze la un nivel cel putin conversational - Detinerea permisului de conducere categoria B constituie avantaj - Sa detina cazier judiciar curat Documente necesare inscrierii: • 2 poze tip pasaport cu zambet si cateva poze cu copii (fond deschis) • 2 referinte in limba engleza (una de ingrijire a copiilor – > 2 ani experienta ingrijire, una despre personalitatea aplicantului – de la angajator sau scoala), redactate la calculator si semnate. • Scrisoare “Dear Family” redactata la calculator si semnata • Adeverinta medicala de la medicul de familie - clinic sanatos • Cazier judiciar • Copie - diplome de studii (ex: bacalaureat) • Copie – pasaport (valabil minim 1 an) • Copie - buletin/carte identitate • Copie - carnet de conducere auto (daca exista) • Daca exista, copie - curs de prim ajutor sau curs de Cruce Rosie Costurile candidatului: 1) Taxa procesare dosar si verificare eligibilitate in valoare de 20 Lire Sterline, platibili la cursul BNR din ziua platii (se achita in momentul semnarii contractului de mediere); 2) Tariful de mediere este in valoare de 500 Lire Sterline, platibili in lei, la cursul BNR din ziua platii(si nu se achita inainte, ci dupa primul castig, in 2 rate lunare egale de cate 250 Lire Sterline), insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos: - 300 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 40%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului cu familia gazda din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara. sau - 200 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 60%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.  3) Biletul de avion

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

20 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja