Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Raspunde de de asigurarea administrarii de sistem, mentinerea integritatii si securitatii tuturor sistemelor din aria sa de responsabilitate; Creaza si intretine procedurile/instructiunile de lucru privind operatiunile de rutina pentru exploatarea sistemelor din aria sa de responsabilitate/indicate (intretinerea conturilor,back-up/restore, start-up/shutdown, scripturi etc); Are rol de helpdesk pentru toate sistemele/utilizatorii de echipamente IT din aria sa de responsabilitate; Monitorizeaza si optimizeaza performantele serverelor din aria de responsabilitate (urmarirea logurilor, activitatii, trafic, etc pe servere/echipamente si actioneaza in vederea optimizarii); Actualizeaza listele de inventar,licente si configuratiile cu modificarile hw/sw ale echipamentelor; Beneficii 1. Pachet salarial atractiv corelat cu experienta si realizarile profesionale (salariu fix +bonus de performanta),tichete de masa si posibilitatea de a participa la diverse programe de instruire; 2. Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si ambitioasa aflata intr-o continua expansiune

Cerinte

studii medii finalizate (bacalaureat) ; experienta min. 2 ani in instalare/configurare/administrare/securizare/optimizare LAMP; best practices Linux server security, e-mail, DNS, www, firewall; basic networking: IP networking, basic routing si firewall; cunostinte (de baza): Windows Server/Workstation; experienta in instalare/depanare aplicatii; de preferat: cunostinte CISCO (routing, firewall, etc),cunostinte de programare si virtualizare;

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai