Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Profilul cerut(descriere): -absolventi ai facultatii de profil (sau cursuri certificate) -cunostinte foarte bune in sistemul de operare LINUX (RedHat/RedHat-Derivate/SuSe Linux) -experienta vasta in administraea platformei LINUX (experienta de proiect) si in distributii LINUX (RedHAT, CentOS,SuSe Linux …) -Cunostinte in versiunea Apache, TLS, MySQL si OTRS -cunostinte baze de date-ORACLE -cunostinte in sisteme Loadbalancer -cunostinte de baza in DB-Sisteme (PostgreSQL, MySQL) -cunostinte in domeniul Kickstart/PXE-Boot, Docker und LXC -experienta in unul din limbajele de scripting cum ar fi bash, perl, python oder ruby -cunostinte in retelele (Router, Switche, Firewall) -cunostinte bune de limba engleza ( nivel conversational-B2) -cunoasterea limbii germane reprezinta un mare avantaj Asteptam Cv-urile dstr.pe olx. Nu se percepe nici un comision!

Cerinte

Ce presupune munca dumneavoastra: -administrarea platformei LINUX existent,precum si a Redhat Cluster Suite Installation -administrarea mediilor virtuale Redhat Xen, SuSe Linux und Redhat KVM - administrarea Applicationservern (JBoss, WebLogic) - monitorizarea serverului platformei LINUX

8 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane