Detalii loc de munca - Brașov si altele

Descrierea jobului - Brașov si altele

Pentru departamentul nostru de IT căutam specialiști care să contribuie la dezvoltarea companiei. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste! Într-o lume în plină schimbare, singura constantă este pasiunea. Dacă vă pasionează automobilul, proiectarea interioarelor automobilelor de lux, contactul direct atât cu colegii din echipa cât și cu clienții noștri, producători de automobile de lux, atunci ați găsit răspunsul pasiunii dumneavoastră! Descrierea postului: Asigură buna funcţionare a echipamentelor de birotică, a staţiilor şi imprimantelor din producţie; Supraveghează şi răspunde în permanenţă de numărul de computere, structura de utilizatori şi de existenţă numărului de licenţe; Supraveghează îndeplinirea planului de întreţinere PC şi birotică; Asigură asistenţă tehnică utilizatorilor; Configurează sistemele conform standardului DRX; Asigură şi verifică efectuarea în condiţii normale a backup-ului zilnic şi săptămânal; Administrează funcţionarea echipamentelor de video-conferinţă

Cerinte

Absolvent studii superioare (automatică, informatică, cibernetică, electronică); Cunoştinţe de specialitate (administrare reţea/sisteme operare Windows 2000/XP/7, Windows 2000/2003/2008 Server, Active Directory); Experienţă profesională în domeniu minim 1 an constituie un avantaj; Cunoştinţe bune de limba engleză - obligatoriu; Cunoştinţe bune de limba germană – constituie avantaj Abilități de comunicare, Capacitate de lucru în echipă Flexibilitate Ce oferim: Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume Salariu competitiv & Beneficii Posibilitatea de a aborda teme tehnice interesante Șansa de a lucra în echipe internationale puternice, folosind tehnologii moderne în domeniul proiectării și comunicării Programe performante de școlarizare Transport gratuit

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai