Detalii loc de munca

Descrierea jobului

OFERTA NOASTRA PENTRU TINE: DACA VREI O CARIERA ÎN ASIGURARI SI VREI SA ÎNVETI DE LA CEI MAI BUNI, TE ASTEPTAM ÎN ECHIPA ALLIANZ-TIRIAC! CARE VA FI ROLUL TAU: • Prospectarea continuă a pieţei şi abordarea potenţialilor clienţi, în vederea promovării produselor şi serviciilor de asigurare • Identificarea nevoilor de protecţie financiară şi de asigurare a bunurilor, vieţii şi sănătăţii ale potenţialilor clienţi • Elaborarea de oferte personalizate pentru potenţialii clienţi, în baza soluţiilor financiare identificate • Menţinerea unei legături permanente cu clienţii şi acordarea asistenţei necesare pe durata parteneriatului cu aceştia • Monitorizarea pieţei asigurărilor şi identificarea oportunităţilor de business.

Cerinte

CE ASTEPTAM DE LA TINE * BUCURESTI • Studii medii. Studiile superioare constituie un avantaj. • Să ai spirit antreprenorial • Să ai capacitatea de a relaţiona cu diverse tipologii umane • Bune abilităţi de comunicare şi negociere • Să fii orientat către obţinerea de rezultate • Cunoaşterea pieţei asigurărilor şi a produselor de asigurări reprezintă un avantaj • Experienţa în vânzarea de produse şi servicii financiare constituie un avantaj CE ÎTI OFERIM • Suportul unui asigurător de top în dezvoltarea propriei afaceri (în calitate de persoană fizică sau juridică) • O gamă completă de produse şi servicii de asigurare şi o ofertă competitivă, capabile să satisfacă nevoile diverse de protectie financiara ale clientilor nostri • Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane adiţionale, bonusuri) • Beneficii non - financiare (excursii, obiecte promoţionale, premii) • Oportunităţi de carieră şi dezvoltare profesională şi personală (programe de training, cluburi de performanţă, trepte de carieră) • Suport logistic şi operaţional, suport în activitatea de ofertare şi vânzare (platforma vânzări, asistenţa unei echipe dedicate, materiale suport vânzare şi marketing, etc) • Statutul de membru în echipa de elită Allianz-Ţiriac.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

10 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja